Technologie obróbki powierzchni: gratowarki, szlifierki taśmowe, polerki

COSTA Levigatrici Spa

Producent maszyn gratujących i szlifujących oraz największy dostawca linii do szlifowania z kręgu oraz arkuszy

COSTA Levigatrici rozpoczęła swoją produkcję w 1900 r i obecnie jest największą i najważniejszą firmą na świecie specjalizującą się w produkcji maszyn gratujących i szlifujących, a także co bardzo istotne w ostatniej dekadzie największym dostawcą linii do szlifowania z kręgu oraz arkuszy.

Włoska firma COSTA Levigatrici jest producentem o daleko zaawansowanych technologiach w procesach obróbki powierzchniowej. Należy do firm samouczących się, zatrudniających wysokiej klasy specjalistów z wielu dziedzin inżynierii budowy maszyn, informatyki, elektroniki. Wyznacza nowe rozwiązania oraz kierunki w procesach obróbki powierzchniowej.

Niezwykle rozbudowany park maszynowy pozwala na przygotowywanie poszczególnych komponentów składowych maszyn z dużą dokładnością. Precyzja wykonania komponentów ma bezpośrednie przełożenie na jakość obróbki na maszynie oraz jej niezawodność w pracy.

Wiedza oraz wieloletnie doświadczenie wykorzystywana przez inżynierów pozwala przygotowywać rozwiązania wpisujące się światowe potrzeby klientów odnoszące się do minimalizowania kosztów poprzez zastosowania odpowiednich materiałów, zmniejszenie poboru prądu, bardziej efektywne aplikowanie materiałów ściernych na obiekty obrabiane, wyższa jakość efektu końcowego przy skróceniu czasu pracy oraz ilości ludzi obsługujące te procesy produkcyjne.  

fabryka costa levigatrici
fabryka costa levigatrici
fabryka costa levigatrici

Maszyny i linie przeznaczone do szlifowania powierzchni płaskich takich jak:

1

szlifowanie z kręgu

2

szlifowanie arkuszy i blach wielkogabarytowych

3

gratowanie oraz wypałek po cięciu laserowych, plazmowym, gazowym

4

przygotowywanie promieni na krawędzi od 0,1 mm do 2 mm i powyżej

5

szlifowanie profili z powierzchnią płaską

6

szlifowanie w procesach suchych i mokrych w pełni zautomatyzowanych

7

szlifowanie stali czarnej, nierdzewnej, aluminium, miedź

8

gratowanie po wykrawarkach i gilotynach

Kilka maszyn z oferty firmy COSTA LEVIGATRICI